GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9501213
*
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 20:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 18:28:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:58
-
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:02
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:17
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25
*
Tomas Anagrius
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 18:28:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:58 -
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:02 -
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:17 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25